Wielki Głód Katowice i okolice

Wpis

sobota, 23 marca 2013

K, M i nowe doświadczenie

Tym razem miałyśmy okazję zawitać do restauracji o dość intrygującej nazwie: Stare i Nowe. Znajdziecie ją przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach. Miejsce jest bardzo przytulne, ma ciekawy wystrój a w dzień naszej wizyty była nawet muzyka na żywo - jakiś pan przygrywał na pianinie:)

Pomimo tego, że K nie uznaje obiadu bez dodatku mięsa, tym razem postanowiła zaryzykować. Nazwa dania była bardzo kusząca: ravioli ze szpinakiem i ricottą podane z kremem z trufli Tartufata.

Kiedy danie zawitało na stół K była trochę zaskoczona. Mało powiedziane! Świadkowie twierdzą, że na jej twarzy pojawiło się wręcz przerażenie. Trzy pierożki polane sosem o dziwnej konsystencji i zdecydowanie nie zachęcającym kolorze. Ale do odważnych świat należy! Farsz, czyli połączenie kremowej, delikatnej ricotty i szpinaku, okazał się strzałem w dziesiątkę. Całości dopełniał dodatek tajemniczych trufli Tartufata - niespotykany ale bardzo dobry smak.

Ravioli zniknęło bardzo szybko. Biorąc pod uwagę cenę dania - 25 zł, trochę za szybko. Na szczęście to jedyna rzecz, do której możemy się przyczepić. Pomimo tego, że K nadal nie była porządnie najedzona to jednak zadowolona - okazało się, że szpinak jest zjadliwy i na dodatek pyszny!

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
wielkiglodkato
Czas publikacji:
sobota, 23 marca 2013 20:53

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Napisz do nas e-mail